Whatsapp'ta SİLİNEN MESAJLAR NASIL OKUNUR ?

Whatsapp'ta SİLİNEN MESAJLAR NASIL OKUNUR ?

WhatsApp uygulamasına kısa bir süre önce gelen ‘herkesten sil’ özelliği kullanıcıların yanlış gönderdiği mesajları silmesini sağlıyordu. Bir Android bloğundaki habere göre Android kullanıcıları herkesten silinen mesajlara ulaşabiliyor.

 

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp kısa bir süre önce büyük bir yenilik getirmişti. Yanlış gönderilen mesajları karşı taraf görmeden silebildiğiniz ‘herkesten sil’ özelliği büyük beğeni topladı.

Bir Android bloğunda bu özelliğin mesajları tam anlamıyla silmediği oraya çıktı. WhatsApp mesajları silse bile sistem bildirim günlüğüne kaydediliyor. Bu nedenle mesajlara ulaşmak mümkün.

Play Store üzerinden indireceğiniz herhangi bir ‘bildirim günlüğü’ uygulaması ile silinen mesajlara ulaşabilirsiniz. Eğer Nova Launcher gibi üçüncü parti bir başlatıcı kullanıyorsanız, herhangi bir uygulama olmadan da bildirim günlüğüne erişebilirsiniz.

Bildirim günlüğünden silinen mesajlara erişmeyi deneyen kişiler başarılı olduklarını söylüyor. Fakat dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Cihazınızı yeniden başlattığınızda bildirim günlüğü silinir. Ayrıca mesajların sadece ilk 100 karakteri görünür.

WhatsApp’ta size gönderilen medya mesajlarına bildirim günlüğü üzerinden erişilemiyor. Fakat fotoğrafın altına bir açıklama yazıldıysa bu metin görünebilir.

uygulamayı indirmek için ; Notification History

4 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ