TELEFONDAN SİLİNEN FOTOĞRAF VE VİDEOLAR NASIL GERİ GETİRİLİR ?

TELEFONDAN SİLİNEN FOTOĞRAF VE VİDEOLAR NASIL GERİ GETİRİLİR ?

      Android platformunu kullanan akıllı telefonlarda silinen fotoğrafları geri getirmenin en kolay yöntemi, yine bir android uygulaması kullanmaktır. Bu uygulamalara örnek olarak DiskDigger‘i verebilirim.

      DiskDigger ile kaybolduğunu sandığınız fotoğraflarınızı geri getirebilir ve cihazın depolama alanına yeniden kaydedebilirsiniz.

      Uygulama Google Play Store’dan indirildikten sonra, kurulum esnasında fotoğraflar, medya ve dosyalara erişim izni istemekte ve eğer silinen dosyaların geri getirilmesi çalışması yapılacaksa, uygulamanın çalışması için gerekli olan izin verilmelidir.

      Uygulama çalıştırıldığında  “Temek Fotoğraf Taraması” imine dokunularak silinen dosyaların taranması işlemine başlanılır. Bu işlem biraz zaman alabilir.

      Silinen fotoğrafların listesi sıralandığında, hangi fotoğrafların geri getirilmesinin istenildiğinin belirlenebileceği ekrandan, istenilen fotoğraflar seçilerek, geri getirme işlemine başlanır.

      Uygulamanın bulduğu silinen fotoğraflar seçilip, geri getirme işlemi başlatıldığında, bu işlemle elde edilecek dosyaların nereye kaydedileceğinin sorulduğu bir ekran ile karşılaşılır. Eğer istenirse, seçilen dosyalar, mail ile farklı bir ortama ya da bulut depolama alanlarından örneğin Dropbox’a gönderilebilir. Aynı zamanda dosyalar cihaz üzerindeki bir alana da kaydedilebilir. Bunlara ek olarak, kurtarılan dosyalar bir FTP servisine de gönderilebilir.

DiskDigger İNDİR

3 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ